Świąteczne kartki dla rówieśników z Hiszpanii

We wrześniu i październiku kadra pedagogiczna SP nr 1 w Imielinie w ramach programu Erasmus + odbyła rotacyjny cykl szkoleń w Splicie, Lizbonie oraz Teneryfie.
Jednym z założeń programu było zainicjowanie międzynarodowej współpracy szkół, do której na kolejnym etapie dołączą uczniowie. Nauczyciele już dziś dzielą się ze swoimi wychowankami wiedzą zdobytą w czasie szkoleń, prowadząc ciekawe innowacyjne zajęcia. Grupa pedagogów, która odwiedziła Chorwację: Monika Kawecka, Katarzyna Krzyżowska, ks. Mariusz Staś, Piotr Nosek przygotowała wraz z uczniami klas 2a i 2b zestaw kartek z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przepięknie zostały uzupełnione przez uczniów życzeniami w językach: polskim, angielskim, łacińskim oraz hebrajskim. Szczególnie zapis w tym ostatnim budził wiele pozytywnych emocji.
W międzyczasie opiekunowie nawiązali współpracę ze szkołami hiszpańskimi: Calle de Sta Engracia oraz Ceip abad y Harija (Madryt). Dzieci z tych placówek personalnie otrzymają życzenia świąteczne od swoich rówieśników z Imielina jako drobny upominek oraz symboliczne zaproszenie do międzyszkolnej współpracy.
A co później? Później… Krótko przed przerwą świąteczną uczniowie oraz nauczyciele jednej i drugiej szkoły planują zorganizować spotkanie online. Pierwsze, pewnie zapoznawcze i na pewno nie ostatnie. Z nadzieją na dalszą owocną współpracę.
„Myśl globalnie, działaj lokalnie’’ projekt 2023-1-PL01-KA122-SCH-000129845 realizowany w ramach Erasmus + Edukacja Szkolna, projekty krótkoterminowe.

FILM 

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post