Śląskie Spotkanie w szkole na Górce

Dzisiejsze piątkowe przedpołudnie upłynęło w atmosferze śląskiego biesiadowania. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję pośpiewać Karolinkę, zatańczyć do utworu Poczkaj poczkaj, sprawdzić swoje umiejętności językowe w gwarze śląskiej i skosztować pysznego, tradycyjnego kołocz z posypką. Serdecznie dziękujemy władzom miasta Imielin za tak liczne przybycie i przygotowanie słodkiego poczęstunku dla naszych uczniów. Ten dzień był dla naszych uczniów piękna lekcją śląskiej tradycji i z pewnością pokazał im, że Śląsk to nasza mała Ojczyzna. Jan Chwiędacz, Maria Biskupska, Agnieszka Chmielewska, Tadeusz Hericht, Tomasz Kaiser, Dariusz Kasperczyk, Ireneusz Kotela, Zenon Kubica, Józef Pacwa, Piwecka Ania, Dariusz Staszewski, Mariusz Śliwka, Eugeniusz Mura, Barbara Bilska Dubiel, Natalia Wazińska-Krupa

FILM 

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post