Klasa 4a na Śląskim Festiwalu Nauki

To już 7 edycja niezwykłego wydarzenia, jakim jest Śląski Festiwal Nauki Katowice, którego celem jest popularyzowanie nauki i sztuki poprzez setki różnorodnych aktywności. Klasa 4a nie mogła przegapić takich atrakcji, więc ochoczo ruszyła w zimowy poniedziałek do Katowic. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po rynku i pobytu na świątecznym jarmarku. Później trzeba było napełnić brzuszki, aby mieć siłę na kolejne atrakcje. W końcu cała grupa dotarła do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, a tam było tyyyyle ludzi. Pierwszym punktem aktywności festiwalowych były sale balowe, gdzie warsztaty prowadził Uniwersytet Śląski Dzieci . W tym samym miejscu uczniowie korzystali później także z innych aktywności związanych z grami w edukacji i budowaniem miasta. Czwartoklasiści obejrzeli również spektakl pt. „Płanetnicy i inni synoptycy”, którego tematyka poświęcona była zmaganiom człowieka z przyrodą i przybliżała dawne wierzenia ludowe z różnych regionów Polski, a na końcu mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami Teatru Lufcik na korbkę. Męska część klasy zdecydowanie zainteresowana była też kolejną atrakcją, czyli pobytem na scenie motosportu. Tam była okazja nie tylko na to, by poczuć się prawdziwym rajdowcem, ale można było poćwiczyć zmianę koła samochodowego, poprowadzić pociąg (oczywiście tylko na symulatorze ) i sprawdzić swój refleks. Gwoździem programu festiwalowego było niezwykłe widowisko naukowe, czyli Laserowy show fizyków z Uniwersytetu Lund, coś przepięknego. Cóż, w przyszłym roku z pewnością wybierzemy się ponownie.

FOTORELACJA 

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post