Pasowanie na czytelnika

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. W naszej szkole ślubowanie przyszłych czytelników z klas pierwszych odbyło się właśnie dzisiaj i było dla nich dużym przeżyciem.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Moment pasowania poprzedzony był lekcją biblioteczną, na której uczniowie poznali godziny otwarcia biblioteki i dowiedzieli się jak należy się w niej zachowywać. Zostali poinformowani jakie są zasady wypożyczania i oddawania książek oraz dowiedzieli się, w którym miejscu znajdują się książki przeznaczone dla nich. Omówiono jak należy dbać o książki.
Teraz pozostaje tylko czekać, aż młodzi czytelnicy znów zawitają w progi naszej biblioteki. Zapraszamy

FOTORELACJA 

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post