Dzień Świętego Patryka

„Każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem” ☘️
17 marca obchodzony jest DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
Na lekcjach języka angielskiego nasi uczniowie dowiedzieli się wielu informacji i ciekawostek o życiu patrona Irlandii oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny ☘️Chcąc przybliżyć postać świętego Patryka oraz kulturę krajów anglojęzycznych uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono. Nie zabrakło fantazyjnych nakryć głowy, czy symboli tego wspaniałego święta. Dominowały przede wszystkim koniczynki i narodowe barwy Irlandii czyli zieleń, biel i pomarańcz Dzieci obejrzały również prezentacje oraz filmiki, aby zaznajomić się z kulturą, muzyką i historią tego niezwykłego kraju, jakim jest Irlandia.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom oraz naszym niezastąpionym anglistkom

FILM 

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post