Konwent Tolkienowski 2024 ‍♀️‍♂️

Elfy, krasnoludy i czarodzieje tłumnie zgromadzili się dziś w Miejskim Domu Kultury w Szopienicach, my również tam zawitaliśmy. Na początku każdy uczestnik konwentu otrzymał od organizatorów jadło i napitek, aby żadnemu czarodziejowi nie burczało w brzuchu , a później na wszystkich czekała strawa dla ducha. Po oficjalnym rozpoczęciu chóralnie odczytaliśmy tekst z jedynego pierścienia i korzystaliśmy z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji. W bogatym programie konwentu znalazły się spotkania ze specjalistami i pasjonatami twórczości Tolkiena, warsztaty z kaligrafii elfickiej, strefy gier RPG oraz planszówek, konkurs na najciekawszy strój inspirowany twórczością autora „Hobbita”, konkurs wiedzy o pisarzu i inne. Gwoździem programu był koncert zespołu „Za progiem”, którego repertuar związany jest z tekstami – a jakże – Tolkiena! Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorom – Szkole Podstawowej dla Chłopców „Kuźnica” i MDK Szopienice – Giszowiec, a przede wszystkim koordynatorowi wydarzenia (a jednocześnie naszemu absolwentowi ) Panu Janowi Pioskowikowi.

FOTORELACJA

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post