Marta Pacwa i Staś Spyra – nagrodzeni w konkursie recytatorskim!

Dziś reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w rejonowym konkursie recytatorskim „Szelest mijanego czasu”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. G. Morcinka w Lędzinach. Celem konkursu poza doskonaleniem sztuki recytatorskiej była popularyzacja dorobku literackiego pisarzy śląskiego pochodzenia i tworzących na Śląsku. Uczestnicy przygotowali do prezentacji dowolnie wybrany przez siebie fragment prozy z twórczości pisarzy śląskich. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, dykcję, modulację głosu, ekspresję, dostosowanie repertuaru do wieku, wrażliwości i predyspozycji recytatora oraz ogólny wyraz artystyczny. II miejsce zajęła Marta Pacwa z VB za prezentację tekstu „Jak powstała Pustynia Błędowska”, III miejsce za recytację fragmentu książki Marty Fox „Przybij piątkę” zdobył Stanisław Spyra z klasy VD. Uczniowie otrzymali dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Bardzo cieszymy się z Waszego sukcesu. Gratulacje!