Mikołajkowy turniej piłki nożnej

Mamy przyjemność poinformować, że drużyna LKS Pogoń Imielin 2006/07 w składzie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 wzięła udział w Mikołajkowym turnieju piłki nożnej halowej organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy z Szkoły SP 40 w Krakowie i zakończyła ten turniej na najwyższym stopniu podium. Drużyna z rocznika 2006/07 co prawda zakończyła swój sezon rozgrywek ligowych, lecz skorzystaliśmy z możliwości udziału w turnieju z bardzo dobrymi zespołami w turnieju UL Cup 2019, który odbył się dnia 14.12.2019r. w hali przy ulicy Pszczelnej w Krakowie. Formuła turnieju przewidywała podział na dwie grupy po 4 drużyny. Tym samym w turnieju wzięły udział – AP 21 Kraków, AP 21 Łąka, UKS UL Kraków, Tymbark Harnaś, Pogoń/Karpaty Lwów, KS Zakopane, Dunajec Nowy Sącz oraz drużyna z naszego miasta LKS Pogoń Imielin. Po losowaniu grupy znaleźliśmy się w grupie z KS Zakopane, Karpaty/Pogoń Lwów, Dunajec Nowy Sącz. W meczach grupowych odnieśliśmy komplet zwycięstw, nie tracąc żadnej bramki, na szczególne wyróżnienie zasługuje duże zaangażowanie wszystkich zawodników, wysoki poziom koncentracji na przyjętych założeniach oraz solidna i rzetelna praca dla dobra zespołu. Po fazie grupowej rywalizowaliśmy z zespołem AP 21 Łąka, który zajął drugie miejsce w swojej grupie – mecz stał na bardzo wysokim poziomie i obie drużyny posiadały sporo dogodnych sytuacji bramkowych, lecz to my mogliśmy cieszyć się z zwycięskiej, jak się okazało, bramki. Finał przyszło nam rozegrać z zespołem gospodarzy turnieju, czyli UKS UL Kraków – mecz bardzo wyrównany, zarówno nasza drużyna jak również drużyna gospodarzy były mocno skoncentrowane, prezentowały wysoki poziom wyszkolenia indywidualnego. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym, chociaż w meczu sytuacji dogodnych do zdobycia bramki nie brakowało. Regulamin rozgrywek w tej sytuacji jasno mówił o konieczności rozstrzygnięcia meczu serią 3 rzutów karnych. Rzuty karne pewnie wykorzystane przez naszą drużynę oraz dodatkowo obroniony rzut karny przez Wojtka Bębna. Dodatkowe wyróżnienie na turnieju otrzymał Wojciech Bęben – uznany za najlepszego bramkarza turnieju. Tym samym drużyna dzisiaj zagrała bardzo ambitnie i udowodniła to, co w rozgrywkach ligowych mogliśmy obserwować – skupienie na realizacji celów, zaangażowanie oraz chęć uczenia się w każdej możliwie nadążającej się okazji.

W turnieju wystąpili : – Wojciech Bęben, Jakub Kulig, Kamil Haponiuk, Filip Róg, Karol Klisz, Maksymilian Kroczek, Maciej Nalepa, Kamil Korczyk, Patryk Kochman, Aleksander Rokita, Michał Marszałek, Miłosz Kozak.

Trener drużyny : Łukasz Stęchły.