Warsztaty ekologiczne

Dziś uczniowie klas VIII odwiedzili Park Edukacji Globalnej „Wioski Świata”. Podczas zajęć w dwóch grupach uczniowie mieli możliwość zapoznania się jak mieszkają ich rówieśnicy na różnych szerokościach geograficznych. Pokonując kolejno kontynent po kontynencie przez krótka chwile zamieszkaliśmy w wiosce afrykańskiej, domu na palach w lesie równikowym, indiańskim wigwamie, czy mongolskiej jurcie. Zwieńczeniem dzisiejszego dnia były grupowe warsztaty z wolontariuszami. Pierwsza grupa udała się na przedmieścia peruwiańskiego miasta, gdzie poruszany był problem tzw. dzieci ulicy. W trakcie zajęć każdy z uczniów mógł chwilowo wcielić się w mieszkańca slumsów oraz streetworkerów niosących pomoc najbardziej potrzebującym. Druga grupa natomiast zwiedziła natomiast afrykańską wioskę w Ghanie. Uczniowie poznali warunki życia różnych grup etnicznych. Najpierw na mapie odszukiwali kraje, w których uprawia się kakaowce i te, gdzie znajduje się największa liczba konsumentów kakao. Następnie wcielali się w role rolników, handlowców, eksporterów i sprzedawców w marketach. Na koniec uczniowie mieli możliwość zakupienia w sklepiku misyjnym ręcznie robionych pamiątek z różnych zakątków świata. Warsztaty ekologiczne zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Imielinie, za co serdecznie dziękujemy. To była niezwykła i cenna lekcja geografii w praktyce.

FOTORELACJA1

FOTORELACJA2