Ogólnopolska akcja MEN „Szkoła pamięta”

Obchodzimy właśnie uroczystość Wszystkich Świętych i Zaduszki. To czas refleksji, zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Wspominamy naszych przodków, bliskich, ale pamiętamy również o osobach ważnych dla historii – tej ogólnopolskiej i lokalnej. 27 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w odsłonięciu i poświęceniu pomnika ku czci „Poległych i pomordowanych mieszkańców Imielina podczas II wojny światowej”. Zgodnie z tradycją porządkujemy groby i zapalamy znicze, dlatego w okresie przedświątecznym szkolne koło wolontariatu oraz wychowankowie z opiekunami udali się na imieliński cmentarz, gdzie odwiedzili grób śp. dyrektora szkoły Włodzimierza Stachonia oraz uporządkowali i zapalili światełka pamięci na Grobie Nieznanego Żołnierza.