„…wszyscy wszystkim ślą życzenia…”

Zwyczaj wysyłania kartek bożonarodzeniowych sięga 1843 roku, kiedy to Anglik sir Henry Cole wpadł na pomysł zaprojektowania i rozpowszechnienia kartki o tematyce świątecznej. Z biegiem czasu tradycja obdarowywania rodziny, przyjaciół i znajomych okolicznościowymi pocztówkami stała się bardzo popularna. Choć obecnie często przesyłamy życzenia poprzez sms-y, e-maile czy e-kartki, postanowiliśmy w naszej szkole wskrzesić piękną tradycję papierowych kartek bożonarodzeniowych. Uczniowie w czasie godzin z wychowawcą i lekcji techniki projektowali i wykonywali świąteczne pocztówki oraz redagowali życzenia. Przepiękne, bo własnoręcznie wykonane kartki zdobiły korytarze szkolne, a po uroczystej akademii zostały wręczone uczniom. Mamy nadzieję, że sprawiły radość obdarowanym, a wszystkie życzenia się spełnią. Wesołych Świąt!