Egzamin ósmoklasisty

Za nami pierwszy dzień egzaminów. Dziś ósmoklasiści wykazywali się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu języka polskiego. Sprawdzano znajomość lektur „Quo vadis” Sienkiewicza i „Artysta” Mrożka, sprawność w formułowaniu argumentów, opanowanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz gramatyki, rozumienie czytanego tekstu publicystycznego, a także odbiór innych tekstów kultury. Uczniowie pisali również ogłoszenie z elementami argumentacji, natomiast zgodnie z ostatnim poleceniem redagowali przemówienie, w którym (w oparciu o lektury) mieli przekonać kolegów, że książki mogą być źródłem mądrości lub opowiadanie o spotkaniu z bohaterem wybranej lektury obowiązkowej, który przekazał jakąś naukę.
Drodzy Uczniowie! Jesteśmy przekonani, że napisaliście najlepiej, jak potrafiliście i mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni ze swojej pracy. Jutro przed Wami kolejne zmagania – tym razem z matematyką. Życzymy powodzenia, niech moc pierwiastków będzie z Wami!