Święty Andrzej

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze…
Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. W rolę wróżek ukazujących dzieciom ich przyszłe losy wcieliły się dziś pani Ewa i pani Ania. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Poniedziałek, 30 listopada 2020

Share Now

Tadeusz Brysz

Więcej wpisów od Tadeusz Brysz

Related Post