O Barbórce wśród najmłodszych

4 grudnia swe święto obchodzi górnicza brać. W naszej szkole święto to obchodzone jest ze szczególnym pietyzmem, ponieważ mieszkamy w bliskim sąsiedztwie kopalni i wiele rodzin związanych jest z górnictwem.
W czasie zdalnych lekcji uczniowie kl. 1a gościli górnika z pobliskiej kopalni p. Wojciecha Madeja. Specjalny film prezentujący strój górniczy nagrała dla kl. 2a p. Michalina Pytel-Spis. Również w klasie 1c nie zabrakło górniczych atrakcji. Wszystkie dzieci zapoznały się z legendą o skarbniku – duchu kopalni, wykonały zakodowane zadania online oraz obejrzały film edukacyjny o Barbórce. Nie brakowało różnokolorowych czako, zielono-czarnych strojów oraz innych symboli związanych z kopalnią. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Piątek, 4 grudnia 2020

Share Now

Tadeusz Brysz

Więcej wpisów od Tadeusz Brysz

Related Post