Akademia Bezpieczeństwa

Nasza szkoła została wybrana przez Fundację PZU jako jedna z 13 z CAŁEJ POLSKI do projektu Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Projekt ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Przy jego realizacji współpracuje Policja z całego kraju za pośrednictwem Komendy Głównej Policji w Warszawie. Celem akcji jest zwiększenie wiedzy i świadomości uczniów z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Dziś dla naszych uczniów zostały przeprowadzone zajęcia na temat pierwszej pomocy, bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego dorastania oraz wystawiono przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym.
Strefa pierwszej pomocy składała się z 3 podstref : – dla ratownika medycznego i zajęć praktycznych – konkursy – tzw. Familiada – zajęcia z wiedzy ogólnej.
Strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki to: – symulator dachowania – symulator zderzeń – refleksomierz – mobilne miasteczko wraz z Policją – rowerowy tor przeszkód.
Strefa bezpiecznego dorastania – bezpieczny Internet – alko/ narko gogle Strefa teatru.
Uczniowie mieli również możliwość skorzystania z darmowej fotobudki.

FOTORELACJA 

FILM 

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post