Klasa VIIb na spotkaniu z lokalną historią

Piękny piątkowy dzień uczniowie klasy VIIB spędzili na spotkaniu z historią. I to historią miejsca, w którym mieszkali i żyli ich przodkowie. Trzeba pamiętać, iż Polski przez 123 lata nie było na mapach Europy, a miasto Mysłowice było w okresie XIX i początku XX w. słynne z tego, iż stykały się tu granice trzech cesarstw: niemieckiego, austro-węgierskiego i rosyjskiego. Granice wyznaczały rzeki Przemsza i Przemsza Biała. Na terenie Mysłowic w pobliżu styku trzech granic stała wieża – znana jako wieża Bismarcka. Po tej wieży nie ma już śladu, ale pozostał pamiątkowy obelisk. I właśnie w ten piątek uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsce, gdzie się znajduje ten obelisk i wysłuchać wykładu swojego nauczyciela historii. Po skończonym wykładzie zalesionym terenem wzdłuż rzeki uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Muzeum Miasta Mysłowice, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej. Tematem lekcji był Kąt Trzech Cesarzy oraz jego znaczenie w życiu i rozwoju miasta oraz ówczesnego państwa niemieckiego. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji oraz wzięli udział w quizie. Ten wyjazd pokazał uczniom, że liczy się nie tylko to wielka historia, ale równie ważna jest historia własnej małej ojczyzny.

FOTORELACJA 

Share Now

Maria Habryka

Więcej wpisów od Maria Habryka

Related Post