Z biblioteki szkolnej…

Tradycyjnie z początkiem drugiego semestru uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.
Niektórzy pierwszoklasiści przychodzili już do biblioteki razem z rodzicami. Po pasowaniu będą mogli wypożyczać książki samodzielnie.
W tym roku pasowanie musiało się odbyć w warunkach, na jakie pozwalały zasady pobytu dzieci w szkole. Mimo to, organizatorzy mają nadzieję, że ten dzień zostanie zapamiętany jako ważny i sympatyczny.
Pierwszą książkę każdemu uczniowi przekazała Pani Dyrektor Anna Kubica. Oprócz tego uczniowie otrzymali także Pierwsze Abecadło – antologię tekstów literackich dla dzieci, autorstwa najwybitniejszych twórców literatury dziecięcej. Książka została przygotowana i przesłana dla dzieci przez Instytut Książki.
Aby ta wizyta nie była jednostkową- a stała się zwyczajem- każdy uczeń otrzymał bilet do biblioteki, który upoważnia go do podróży w świat książek. Mamy nadzieję, że będzie to podróż na całe życie.
Życzymy Wam – najmłodsi czytelnicy – miłych wrażeń, wielu wzruszeń i sympatycznych chwil spędzonych w podróży z książką.

Tadeusz Brysz

Więcej wpisów od Tadeusz Brysz