Rok 2019 Rokiem Powstań Śląskich

Niedawno obchodziliśmy “Śląskie Ostatki”, a teraz czas na historyczne rocznice związane z naszą małą ojczyzną. 20 marca 2019 r., w 98 rocznicę plebiscytu na Górnym Śląsku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy historycznej „Klasówka powstańcza”. Po pierwszym szkolnym etapie najlepsza okazała się Aleksandra Myszor z klasy 8 d. Konkurs wpisuje się w obchody kolejnych rocznic Powstań Śląskich. Każda edycja posiada swój wiodący motyw. W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Powstań Śląskich motywem w roku szkolnym 2018/2019 jest ukazanie najistotniejszych zagadnień i wydarzeń I, II i III Powstania Śląskiego.
Tradycją naszej szkoły są coroczne wyjazdy do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, ale w tym roku ze względu na okrągłą setną rocznicę I powstania wybieramy się dalej, bo do Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny. Są jeszcze wolne miejsca, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych.