Obchody Święta Niepodległości

11 listopada obchodzimy narodowe Święto Niepodległości, w naszej szkole już odbyły się uroczystości z tej okazji. Rozpoczęliśmy apelem, podczas którego z okazjonalnym układem choreograficznym wystąpiły gimnastyczki przygotowane przez panią Victoryię Malinę. Nie zabrakło również krótkiego rysu historycznego wygłoszonego przez jedną z uczennic oraz projekcji filmu, związanego z tematyką niepodległościową. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy, a następnie wysłuchaliśmy koncertu chóru Czerwono-Czarni. Po części oficjalnej, która odbyła się w hali widowiskowo-sportowej, obchody Święta Niepodległości zostały przeniesione w plener. Jedna grupa uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w patriotycznym Biegu Niepodległości, z kolei druga pokonała trasę, maszerując z kijami (nordic walking). Na zakończenie wysłaliśmy drogą powietrzną życzenia dla Polski, które podczas godzin wychowawczych układali uczniowie. Widok balonów w barwach narodowych był naprawdę spektakularny. To były niezwykłe obchody Święta Niepodległości, dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w przedsięwzięciu.

Występ naszych gimnastyczek podczas akademii – FILM
Bieg Niepodległości – FILM1, FILM2, FILM3, FILM4, FILM5, FILM6
Nasi najmłodsi uczniowie podczas przygotowań do obchodów Święta Niepodległości – zajęcia świetlicowe – GALERIA
Reprezentacja naszej szkoły podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości – złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich – GALERIA